Na zápisech

Facebook - Prvákoviny do kapsy

  banner-czc

banner-jp

  

 studentskebydleni-banner-na-web

Slovníček pojmů

Ve slovníčku je 42 pojmů.
Hledat ve slovníčku (mohou být i regulární výrazy)
Začíná na Obsahuje Přesný pojem Zní jako
Vše A B C D E F H I K M N P R S T U Z
Pojem Definice
skripta

Jde o učební materiál pro studenty. Skripta můžete zakoupit v knihkupectvích na fakultách či stáhnout v Informačním systému, kde jsou pro vás poskytovány učiteli.

spectabilis

Oslovení děkana při obřadech, znamená slovutný.

SUPO

Systém úhrad pohledávek za osobami Masarykovy univerzity (SUPO MU) je ojedinělý univerzitní informační systém, který slouží k uhrazování některých finančních služeb poskytovaných naší univerzitou. Dá se říct, že je to taková virtuální peněženka, kterou uživatel může uhrazovat různé platby např. kopírování, tisk či koleje nebo nápoje z automatů. Systém není složitý a ušetří vám spoustu času hledáním drobných v kapsách při každodenním studiu.

sylabus

Sylabus. Magické slovo, které se stane alfou omegou vašeho vysokoškolského života. Najdete ho v ISu, kam ho na začátku semestru nahraje vyučující každého předmětu. Najdete v něm všechny informace, které potřebujete k úspěšnému absolvování daného předmětu - kdy a kým je předmět vyučován, jaká je struktura kurzu, jak jsou rozvržená témata na jednotlivé přednášky a jaká je k nim zadaná povinná literatura, jaké jsou podmínky pro studenta k úspěšnému připuštění ke zkoušce, jak má vypadat vaše seminární práce na daný předmět a jak bude vypadat samotná zkouška z tohoto předmětu a další užitečné informace, například zda je povinná docházka na přednášky či zda jsou semináře součástí výuky, případně zda budete během semestru psát nějaké průběžné testy, co bude obsahem těchto testů a v jakém týdnu se tyto testy budou psát. Rozhodně se vyplatí sylaby pečlivě pročítat, protože tam najdete opravdu všechno, co potřebujete vědět.

Glossary 2.8 uses technologies including PHP and SQL