Na zápisech

Facebook - Prvákoviny do kapsy

  banner-czc

banner-jp

  

 studentskebydleni-banner-na-web

Slovníček pojmů

Ve slovníčku je 42 pojmů.
Hledat ve slovníčku (mohou být i regulární výrazy)
Začíná na Obsahuje Přesný pojem Zní jako
Vše A B C D E F H I K M N P R S T U Z
Pojem Definice
katedra

Katedra je vlastně takovým atomem v rámci univerzity, jde totiž o základní jednotku, která tvoří fakultu, přičemž jednotlivé fakulty zase tvoří celou univerzitu. Katedra sdružuje vyučující zaměřující se na jednu oblast výuky, případně výzkumu v rámci akademické obce, proto na FSS můžete najít samostatnou katedru psychologie a samostatnou katedru sociologie, na právech zase katedru ústavního práva a katedru právní teorie. Na některých fakultách nenajdete katedry, ale instituty, které jsou v rámci struktury na vzájemně stejné úrovni.

koleje

Jde o ubytovací zařízení pro studenty. Tato ubytovna bývá celoročně dostupná studujícím, kteří na ni mají nárok. Součástí je i stravovací zařízení, tedy menza.

kolokvium

Každý předmět je nějak zakončen - buď zkouškou, zápočtem, nebo kolokviem. Nevíte, co si pod tímto pojmem máte představit? Kolokvium je druh ukončení předmětu, při němž jste součástí větší či menší skupiny a tato skupina je dohromady zkoušena formou hromadné diskuse. Zkoušející se při kolokviu mnohdy zaměřuje i na vaši schopnost interakce s ostatními, nejenom na vaše znalosti, buďte si tedy toho vědomi. A pokud se někdy k nějakému kolokviu dostanete, pamatujte si, že vám pro "zelené políčko" stačit pouhá účast na kolokviu, ale jindy se můžete pořádně zapotit, než se vám to "zelené políčko" v ISu objeví.

Glossary 2.8 uses technologies including PHP and SQL