Na zápisech

Facebook - Prvákoviny do kapsy

  banner-czc

banner-jp

  

 studentskebydleni-banner-na-web

Slovníček pojmů

Ve slovníčku je 42 pojmů.
Hledat ve slovníčku (mohou být i regulární výrazy)
Začíná na Obsahuje Přesný pojem Zní jako
Vše A B C D E F H I K M N P R S T U Z
Pojem Definice
inaugurace

Nepleťte si inauguraci s imatrikulací. Inaugurace je slavnostní uvedení do úřadu či funkce, inaugurován je například prezident a rektor vysoké školy. Původ slova se odvozuje od starořímského obřadu zvolení augurů, což byli církevní úředníci, jejichž úkolem bylo vykládat boží vůli sledováním letu ptáků.

IS

IS (Informační systém) je všechno. Najdete v něm všechno a pomocí něj také skoro všechno vyřešíte. Ze začátku se vám může zdát, že se v něm nemůžete vyznat, ale tímhle si prošel úplně každý. Na konci prvního semestru už budete natolik zběhlí, že si budete říkat, že je to opravdu lehké v něm něco najít. Pouze musíte vědět kde. Pomocí ISu se budete registrovat na předměty a posléze si je zapisovat, hlásit na zkoušky a zjišťovat jejich výsledky, budete psát učitelům a kamarádům e-maily a můžete v něm dělat mraky dalších věcí. Nejlepší taktikou je sednout si večer k ISu a snažit se ho prozkoumat. V ISu si dokonce můžete zahrát i hry!

ISIC

ISIC je kartička, kterou budete následující roky vytahovat častěji než kreditku. Pomocí ní budete dokazovat, že jste opravdu student a máte tím pádem nárok třeba na slevy. ISIC také funguje jako kartička na oběd do menzy, budete si na něj nahrávat peníze u pokladen a pak si jím "pípat" u výdejních okýnek. Pokud se rozhodnete pro bydlení na kolejích, ISIC zde zastupuje kolejku, takže se jím budete prokazovat, že jste skutečně obyvatelem pokoje 405 na Kouničkách. S ISICem je také spojeno mnoho výhod, lze například jmenovat slevy v knihkupectví, v Subwayi, na všelijakých sportovištích a hlavně ve všech kulturních zařízeních. Kde všude můžete uplatnit ISIC, to se dozvíte na stránce http://www.isic.cz/index.php/slevy/vyhledani-slev.

Glossary 2.8 uses technologies including PHP and SQL