Na zápisech

Facebook - Prvákoviny do kapsy

  banner-czc

banner-jp

  

 studentskebydleni-banner-na-web

Slovníček pojmů

Ve slovníčku je 42 pojmů.
Hledat ve slovníčku (mohou být i regulární výrazy)
Začíná na Obsahuje Přesný pojem Zní jako
Vše A B C D E F H I K M N P R S T U Z
Pojem Definice
e-learning

Pomáhá studentům vzdělávat se skrz proces, který využívá informační a komunikační technologie např. k tvorbě kurzů, komunikaci mezi studenty či přenosu studijního obsahu. Je to tedy výuka s využitím výpočetní techniky a internetu. MUNI tento e-learning využívá hojně např. z časových důvodů.

emeritní profesor

Co to znamená, když vám někdo řekne, že dnes budete mít na přednášku emeritního profesora? Emeritním profesorem může být jmenován profesor, který odešel do důchodu. Jde o čestný titul, který však nezakládá členství v akademické obci. Emeritní profesoři nadále mohou působit na univerzitě, mohou mít vlastní pracovny a mohou pokračovat v bádání ve svém oboru.

Erasmus

Určitě už jste o něm někdy slyšeli. Jedná se o výměnný pobyt studentů v rámci Evropské Unie, která ho i financuje. Díky němu můžete vyjet do Španělska, do Anglie i na Balkán. Musíte ale nejdřív projít výběrovým řízením a musíte také mít za sebou úspěšně aspoň dva semestry studia. V letošním roce (2013) končí program Erasmus tak, jak fungoval doteď, přičemž příští rok by měl být nahrazen programem, který se mu bude velice podobat a bude z něho vycházet. Nicméně se nebojte, že byste nikam nevyjeli, takováhle varianta je minimální, poněvadž politikou EU v této oblasti je to, aby každý student každé univerzity v celé Evropě strávil alespoň jeden semestr na studiu v zahraničí.

Glossary 2.8 uses technologies including PHP and SQL