Na zápisech

Facebook - Prvákoviny do kapsy

  banner-czc

banner-jp

  

 studentskebydleni-banner-na-web

Microsoft Office 2013 zdarma pro studenty

 

is

Glossary Link IS je kouzelná krabička, která často dokáže i ostřílené studenty překvapit něčím novým. Jeden takový bonbónek se od února letošního roku vyskytuje v sekci Externí služby, a to Microsoft Office 2013 až na pět počítačů zdarma.

 

 

0 - ext

1 - micro

2 - microsoft365

Sjedete-li až dolů k části Microsoft Office 365, bude vám – pokud jste tak dosud neučinili –nabídnuta volba založit si u Microsoftu účet („Zapnout“). Tímto jste kromě přístupu k Microsoft Office 2013 získali také přístup do internetového úložiště OneDrive (až 1 TB místa na vaše soubory) a k řadě dalších menších aplikací. Nyní můžete přejít na stránky Microsoftu, kde se přihlásíte přes účet ve formátu Tato e-mailová adresa je chráněna před spamboty. Pro její zobrazení musíte mít povolen Javascript. a vaše sekundární heslo (platí pro všechny externí služby). Tlačítko ke stažení sady Microsoft Office by mělo být dobře viditelné (minimální požadavky si můžete ověřit například zde).

3 - login

4 - download

 

Nainstalované Microsoft Office však nebudou plně funkční, dokud se v nich přes svůj Microsoft účet nepřihlásíte. Tím proběhne aktivace, která se automaticky spouští znovu každých třicet dní za účelem ověření vašeho statusu studenta. Plyne z toho nutnost se alespoň jednou měsíčně připojit k internetu, jinak dojde k omezení funkčnosti.

5 - aktivace

 Proces je identický na kterémkoliv z pěti počítačů, na které se rozhodnete sadu Office nainstalovat. Na stránkách Microsoftu si poté můžete kdykoliv ověřit, kdo všechno ji přes váš účet využívá, a v případě potřeby jednotlivé licence na dálku deaktivovat.

6 - deaktivace

 Mezi další aplikace Externích služeb stojí za zmínku standardní sada Google Apps, která se od té vytvořené přes soukromý e-mail liší například dvojnásobnou velikostí úložiště Google Disk (tj. 30 GB); a webové rozhraní ownCloud sloužící k pohodlné synchronizaci souborů s ISem.

 Více o dalšíchExterních službách (včetně podrobností k již zmíněným) si můžete přečíst zde v Nápovědě.