Na zápisech

Facebook - Prvákoviny do kapsy

  banner-czc

banner-jp

  

 studentskebydleni-banner-na-web

Setkání Prvákoviny: Vykročme spolu mezi vysokoškoláky

spolkyChcete poznat své nové stu­dentské město, školu a bu­doucí spolužáky ještě před začátkem akademického roku? Neváhejte a pojďte na Setkání Prvákoviny!

 

 

Setkání Prvákoviny je dvoudenní akce pro nově nastupující prváky s cílem seznámit je s Brnem a univerzitou. Konají se v Brně od konce srpna do 16. září. Pro zájemce o Prvákoviny, budoucí studenty Masarykovy univerzity, je připraveno několik dvoudenních termínů pro každou fakultu zvlášť.

Moje Prvákoviny na Lékařské fakultě

Začali jsme v sobotu v jedenáct hodin v Klubu Antonína Trýby na Komenského náměstí. Na seznamovací hry se naše skupinka čtyřiceti budoucích spolužáků a tří organizátorů přesunula pod hrad Špilberk. Při sbližování jsme si trochu prověřili paměť (zapamatovat si více než čtyřicet nových jmen nebyla hračka) a povídali si o našich studijních oborech, odkud pocházíme a jak jsme strávili své poslední středoškolské prázdniny. Pak jsme se přesunuli na fakultu a nejdříve přišlo na řadu odhalování tajemství ISu (Informačního systému), který je klíčovým komunikačním prostředkem mezi studenty a fakultou. Dostali jsme tipy, jak si naplánovat zkoušky, rozvrh, vyměnit seminární skupinu nebo se zaregistrovat na tělocvik.

Následoval rozchod, během kterého byla příhodná chvíle se převléct a občerstvit před večerní zábavou. V sedm jsme měli sraz „pod hodinami“ to je brněnský meetingpoint na České ulici. Organizátoři nás zavedli do příjemné hospůdky, kde jsme pokračovali v debatách a hrách. Zjišťovali jsme, co nás zrovna zajímalo, jestli je lepší kolej nebo privát, kde sehnat Glossary Link skripta nebo jak jezdí šalina (brněnský slang pro tramvaj).

V neděli jsme se vydali za krásami Univerzitního kampusu Bohunice, který se měl stát naším „pracovištěm“ v následujících letech. Naši průvodci nám ukázali knihovnu, anatomické muzeum a jednotlivé ústavy. Po obědě v Campus Square následovala City rally. Rozdělili nás do pěti skupin, dostali jsme mapu a seznam úloh a ty jsme museli splnit během následujících čtyř hodin. Za každou minutu přes čas se strhával jeden bod. Bloudili jsme po městě, hledali nádraží, Zvonařku a podobně. O závod s časem jsme doběhli do východní stanice. Při slavnostním vyhodno­cení třech nejlepších týmů dostal každý účastník Prvákovin na památku hrneček s logem Masarykovy univerzity, pero, přívěsek na klíče, diplom se společnou fotkou a turistickou mapu Brna.

Akce splnila svůj účel: seznámila jsem se s městem a školou, našla si kamarády a prožila poslední prázdninový víkend plný zážitků.