Na zápisech

Facebook - Prvákoviny do kapsy

  banner-czc

banner-jp

  

 studentskebydleni-banner-na-web

FairList.cz srovnává jazykové kurzy a učitele

FairList.cz je internetový portál, kde můžete srovnávat jazykové kurzy na základě jejich hodnocení od ověřených studentů a absolventů kurzů. Web umožňuje přímo si jazykový kurz zarezervovat a získat tak na něj slevu. Součástí portálu je i blog plný rad, tipů a novinek ze světa jazykového vzdělávání.

 

ROZHOVOR s Martinem Smutkem, který má v projektu FairList.cz na starosti marketing.

Co to vlastně FairList je a jak funguje?

Princip FairListu je ve své podstatě jednoduchý. Sbíráme hodnocení jazykových kurzů, podle kterých si zájemci můžou u nás kurzy vybírat. Trh s jazykovým vzděláním je dnes nepřehledný a zájemci často při výběru tápou a nemají potřebné informace. Přitom reference studentů jsou jedním z nejspolehlivějších způsobů, jak zjistit kvalitu škol a lektorů. Proto jsme se rozhodli reference sbírat a poskytovat je veřejnosti. Najít kvalitní kurz je díky tomu hračka.

Kdo a jak na vašich stránkách kurzy hodnotí a podle čeho?

Dlouho jsme si lámali hlavu, jak nastavit systém hodnocení tak, aby byl vypovídající a nedal se zneužít. Nakonec jsme se rozhodli, že hodnocení umožníme pouze skutečným studentům a absolventům daného jazykového kurzu. Ohlasy jsou přitom výborné. Lidé rádi pochválí, ale nebojí se ozvat ani v případě, že se jim něco nelíbilo. Mezi základní parametry, které u kurzů sledujeme, patří hodnocení jazykového pokroku, vyučujícího a poměru ceny versus kvality. Také dáváme studentům možnost popsat vlastními slovy osobní zkušenost a vypsat konkrétní klady i zápory kurzu. Snažíme se, aby reference nebyla jen číslo, ale příběh každého studenta.

Co přinášíte na trh navíc? V čem je přidaná hodnota FairListu?

Kromě toho, že studentům usnadníme výběr jazykového kurzu, taky garantujeme nižší cenu, než kdyby si kurz zakoupili přímo u vzdělavatele. Vedle toho pořádáme veřejné konverzace zdarma, kam si chodí studenti mezi sebou povídat v cizích jazycích. Občas mezi ně přijde i lektor a poradí jim, kde dělají chyby, na čem zapracovat. Spoustu tipů a rad pro studium jazyků najdou studenti také na našem blogu, který se za dobu svého fungování stal skutečnou pokladnicí informací. A taky zábavy. Sbližujeme nejen studenty s lektory, ale i studenty mezi sebou. Snažíme se vybudovat komunitu lidí, kteří si vzájemně pomáhají v cestě za jazykovými znalostmi. Jazyky žijeme a své nadšení chceme předat všem.

Pomáháte tedy hlavně studentům?

Chceme primárně podporovat zájemce o jazykové vzdělání. Ale uznali jsme, že nestačí jen ukazovat na ty špatné vzdělavatele a posílat je z kola ven. Našim posláním je pomáhat i jazykovkám a učitelům, aby mohli kvalitu svých služeb zlepšovat. Snažíme se ukázat učitelům i studentům, že kvalitní vzdělání je jejich společným zájmem.

Více informací o projektu najdete na www.fairlist.cz.